Skuteczna dieta to dieta zbilansowana

Smukła sylwetka bez wysiłku? To marzenie każdego, aczkolwiek nie oszukujmy się – dość trudne do zrealizowania. Chyba że masz przemianę materii jak błyskawica, a twój organizm spala kalorie jak piec martenowski. Niestety, w większości przypadków ludzie nie nalezą do tej grupy i aby utrzymać smukła sylwetkę musimy się natrudzić.

Co się kryje pod hasłem „skuteczna dieta”?

Przede wszystkim wprowadzić należy aktywność fizyczną, aczkolwiek podstawą jest skuteczna dieta. skuteczna dietaCo przez to rozumiemy? Z pewnością niejednokrotnie każdy z nas czytał o dietach cud, o takich, w których nie jemy mięsa, albo jemy tylko mięso, nie łączymy białek, odstawiamy węglowodany, pijemy tylko koktajle – sposobów jest wiele. Jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dieta zblinasowana, dobrana pod naszym kątem przez dietetyka. Bowiem warto zauważyć, że niektóre schorzenia mogą sprawiać problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi, tak samo jak inne nie pozwalają na spożywanie określonej grupy produktów. Tak więc dietetyk musi być poinformowany o wszelkich przypadłościach zdrowotnych pacjenta.

Takie choroby jak chociażby cukrzyca wymagają zupełnie innego podejścia dietetycznego niż chora tarczyca. Profesjonalny dietetyk powinien wiedzieć jakie racje żywnościowe wprowadzić w każdym przypadku. Dużym wzywaniem jest na przykład dieta hashimoto. Choroba ta charakteryzuje się tym, że układ odpornościowy wytwarza przeciwciała, które niszczą komórki tarczycy. Bardzo często przy tej przypadłości występuje nietolerancja glutenu i laktozy o której chory może nawet nie mieć pojęcia, a to wszystko trzeba będzie uwzględnić w diecie.

Related Posts

Got Something To Say:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*