Loża laminarna – co to takiego?

Żyjemy w czasach ciągłych osiągnięć technologicznych. Co rusz naukowcy odkrywają coś nowego, patentują nowe produkty, cudowne leki i szczepionki. Wiadomo, że to jest świat bardzo zaawansowany, jednak na co dzień, tuz obok nas przecież tez tworzone są różnego rodzaju produkty.

Loża laminarna – jedno z ważniejszych elementów wyposażenia apteki

Weźmy na przykład aptekę – przecież często zamawiamy leki, które są robione… A gdzie? A właśnie na miejscu. To w aptekach aptekarze mierzą, waza, dodają i odejmują proporcje poszczególnych produktów. Jednak wiadomo tez, że aby składnik spełniał swoja funkcję, musi być czysty – to znaczy, że nie może do niego dostać się żadne niepożądane czynniki. I tutaj na scenę wkracza loża laminarna. Cóż to takiego? Dlaczego jest tak istotne?

loża laminarnaOtóż loża z nawiewem laminarnym jest to specjalna komora, o ciężarze do 30 kilogramów – w zależności od gabarytów – która zapewnia całkowita ochronę znajdującego się w niej produktu przed szkodliwymi czynnikami. Jednak komora laminarna ma również funkcję ochronną względem zarówno osoby zajmującej się danym produktem jak i otoczenia dookoła – dzięki temu wiadomo, że tworzony produkt jest pozbawiony niepożądanych domieszek.

Cena komory laminarnej

Jest to sprzęt, który musi się znaleźć nie tylko w aptece, która robi leki na zamówienie, ale również w laboratorium czy w procesie produkcyjnym kosmetyków. Owszem komory laminarne to spory wydatek, ale jednak są one konieczne. Ile przykładowo wynosi komora laminarna cena? Cóż niestety, ale kwoty zaczynają się przeważnie od kilku tysięcy w górę. Jednak z pewnością jest to wydatek, który się opłaca.

Related Posts

Got Something To Say:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*