Koniec ze łzawieniem oczu

Często twoje oczy zachodzą łzami? Pewnie, w niektórych sytuacjach jest to normalne jak chociażby na skutek wzruszenia, smutku czy bólu. Jednak kiedy żadna z tych sytuacji cię nie dotyczy a ty dalej masz łzawienie oczu zaczynasz się zastanawiać czym jest to spowodowane. Otóż bardzo często jest to efekt zjawiska nazwanego niedrożność kanalików łzowych. Łzawienie oczuNajczęściej występuje ono u niemowląt, na skutek niewykształcenia się do końca przewodu nosowo-łzowego.

Łzawienie oczu – STOP!

Jednak wcale to nie oznacza, że taka przypadłość nie może pojawić się u dorosłych. Tyle, że u nich spowodowana jest zgoła innymi przyczynami jak na przykład infekcje wirusowe i bakteryjne, stany zapalne, nadmierne stosowanie kropli do oczu, ale również chemioterapia, polipy w nosie czy choroby zatok.

Jak można sobie poradzić z taką przypadłością? U dzieci w większości przypadków zanika ona samoistnie, można również codzienne masować woreczek łzowy. Jeśli chodzi o dorosłych zaleca się irygację a często także terapię antybiotykami. Pomocne jest również udrażnianie kanalików łzowych, którego dokonuje się u okulisty.

Metody udrażniania kanalików łzowych

Do wyboru są aż trzy metody – klasyczna, endoskopowa i najnowocześniejsza czyli laserowa. Zabiegi te nie są zbyt długie, ponieważ trwają kilkadziesiąt minut jeśli chodzi o laserowe usuwanie niedrożności. Warto podkreślić że przynoszą doskonałe efekty,m co potwierdzają pacjenci, którzy mają to już za sobą. A dzięki temu z pewnością poprawia się także komfort życia, ponieważ znikają wiecznie obecne łzy i zaczerwienienie w okolicach oczu i nosa.

Related Posts

Got Something To Say:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*