Zachwycaj uśmiechem

Co rzuca się nam w oczy za pierwszym razem kiedy z kimś rozmawiamy? Z pewnością, jeśli tylko będzie taka okazja, to zerkniemy na jego zęby. Bowiem ładne i zadbane zęby świadczą o  higienie człowieka. Oczywiście, przecież nie każdy musi mieć zęby śnieżnobiałe. Niektórych płytka zębowa ma inna barwę i mimo ze szoruje zęby dwa razy dziennie, to nigdy nie będą one białe.

Jednak jest wiele innych przykładów niedbałości o higienę jamy ustnej – najgorsze co może być to brak zębów, zwłaszcza tych na przodzie. Kolejny minus – czarne od próchnicy zęby. Nieświeży oddech tez może być spowodowany problemami z zębami. Inną opcją są krzywe zęby – to również nie wygląda estetycznie.

Dentysta czy ortodonta – kto pomoże?

Na szczęście, są specjaliści, którzy potrafią sobie z tym poradzić. Takim jest na przykład dentysta gryfino. Fachowiec ten w miejsce brakujących zębów wstawia implanty, które trzymać się będą przez długie lata i nadadzą twojemu uśmiechowi nowego blasku. To wykwalifikowany stomatolog, który ma odpowiednie podejście do pacjenta, wykonuje zabiegi ze znieczuleniem miejscowym i posługuje się najnowocześniejszym sprzętem.

ortodontaJednak jeśli chodzi o krzywe żeby to tutaj przyda się już ortodonta. On bowiem musi ocenić, czy aparat korekcyjny jest w stanie nam pomóc, czy może jedynym wyjściem będzie usuwanie zębów i wstawianie sztucznych. Kiedyś aparaty ortodontyczne były ukrywana tajemnica, obecnie można nawet rzec, że stają się one swego rodzaju biżuterią, pokazującą, że dbamy o swoje zęby. A naprawdę warto o nie zadbać, ponieważ nieleczone zęby mogą dokonać prawdziwego spustoszenia w naszym organizmie.

Related Posts

Got Something To Say:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*